Osteopatia Czaszkowo-krzyżowa

Terapia cranio-sacralna (czaszkowo-krzyżowa)

Integralna część konceptu osteopatii, a zarazem jeden z trzech jej głównych filarów, osteopatia czaszkowo-krzyżowa, oparta jest na kompleksowej wiedzy z dziedziny neuroanatomii oraz fizjologii. W jej obrębie ogniskuje się sposób, w jaki osteopatia postrzega ludzkie ciało – dynamiczny organizm, za którego równowagę odpowiada szereg procesów. Zgodnie z podejściem czaszkowo-krzyżowym, nawet kości czaszki, postrzegane przez większość osób jako statyczne, podlegają prawom życia i ruchu.

* Regeneracja organizmu przez dotyk
Ta subtelna i nie inwazyjna terapia przywraca i poprawia naturalne możliwości samoregulacji i auto naprawy ustroju będącego w dysfunkcji
Terapia czaszkowo-krzyżowa jest alternatywą dla terapii manualnej oddziałując na struktury układu nerwowego położone w czaszce i kanale kręgowym. Doprowadza do regulacji układu autonomicznego, a więc także immunologicznego i hormonalnego.
Terapia doskonale wycisza układ nerwowy poprawia procesy koncentracji i uwagi, często jest skuteczna tam gdzie terapia manualna czy masaż nie przynoszą spodziewanych efektów.

Co leczymy terapią czaszkowo – krzyżową:

* Bóle i zawroty głowy, migreny,
* kłopoty ze wzrokiem i słuchem,
* nawracające zapalenie uszu,
* Szumy uszne
* zapalenia zatok,
* napięcia i bóle w stawie skroniowo-żuchwowym,
* Bolesne napięcie barków,
* urazy powypadkowe
* kłopoty z koncentracją uwagą i spostrzeganiem,
* zaburzenia osobowości u dzieci i dorosłych,
* stres,
* depresja,
* Autyzm
* zespól Aspergera

Rehamedica