Masaż

Masaż funkcyjny

masaż mięśni i otaczających je tkanek miękkich w połączeniu z jednoczesnym ruchem w stawie. Stosuje się go zarówno w przypadku dysfunkcji mięśni oraz zaburzeń biomechaniki stawu. Podczas zabiegu mięsień i otaczające go struktury poddawany jest rozciąganiu co doprowadza do zbalansowania napięć struktur w terapiowanej części ciała.

Masaż kobiet w ciąży

jest zabiegiem, który ma na celu zmniejszenie obrzęków napięć i dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu: barki, kark odcinek szyjny, a w szczególności odcinek lędźwiowo-krzyżowy. W tych okolicach stosuje się techniki masażu rozluźniającego napięte mięśnie, które przynoszą ulgę stawom i więzadłom. Podczas zabiegu stosuje się odpowiednie pozycje ułożeniowe, które nie zagrażają przyszłej mamie jak i maleństwu.

Masaż leczniczy

jest zabiegiem, który może być wykonywany miejscowo na ściśle określone okolice ciała lub obejmować całe ciało. W zależności od zastosowanych technik może mieć działanie pobudzające lub łagodzące. Przede wszystkim masaż klasyczny działa odprężająco. Uelastycznia skórę, mięśnie, więzadła i stawy, utrzymuje prawidłową ich ruchomość oraz powoduje lepsze odżywienie i dotlenienie masowanych partii ciała.

Masaż sportowy

jest zabiegiem intensywnym redukującym zmęczenie organizmu powstałe na wskutek aktywności fizycznej. Celem masażu sportowego jest zapobieganie objawom uszkadzającym, powstającym w czasie przeciążeń towarzyszącym w sporcie wyczynowym. Masaż ten wykonujemy w różnych formach w zależności od etapu w którym obecnie znajduje się pacjent ( przed , podczas lub po treningu )

Masaż tkanek głębokich

jest zabiegiem , który opiera się na opracowaniu tkanki mięśniowej i łącznej leżącej w powierzchownych i głębokich warstwach ciała pacjenta. Powiązana jest z tym koncepcja taśm mięśniowo-powięziowych, które przebiegają i okalają całe ciało człowieka na różnych poziomach i głębokościach. W wyniku zaburzeń rozciągliwości czy ruchomości mogą wywoływać objawy w odległych obszarach ciała. Masaż tkanek głębokich jest wykorzystywany w likwidowaniu napięć mięśniowo-powięziowych, a także w wyrównywaniu dysbalansu mięśniowego

Rehamedica